s/soul· 2 тижнів тому

Концепція репутації в соул

Ідея:у розробці

Інтернет започатковувася як вільний простір і довгий час був анонімним. IRC потребував лише нікнейм, ви не мали розголошувати особисту інформацію. У анонімності в інтернеті є сенс, бо ви більше не сковані нормами спільноти в якій живете, а можете знайти однодумців по всьому світу, створити свої власні бульбашки відповідно своїм переконанням, вподобанням або збоченням. Справжній, вільний і ліберальний світ.

Проте, останнім часом, з масовим розповсюдженням доступу до інтернету, відкриття можливостей впливати на думки мас і поява соціальних мереж - платформ в яких зосереджена гігантська кількість людей і простими механізмами для таргетованої реклами, питання довіри до авторів контенту задля боротьби із зовнішніми впливами стає більш нагальною потребою ніж свобода вільно висловлювати свої справжні думки, які входять в резонанс до загально прийнятної позиції суспільства або вашої спільноти, оскільки осуд думки висловленої в інтернеті стає осудом особистості в реальному житті.

Плюралізм думок - запорука здорового суспільства. Неприйнятним є навіть потенційна наявність загрози, що за висловлену думку людину можуть увʼязнити. І мова не про виправдання злочинів нацизму, сексуальні збочення дітей, заклики до розправ тощо, що безумовно має каратись. Мене більше хвилюють кейси, коли в росії саджають до вʼязниць навіть за репост заклику припинити війну, ми бачим наслідки цього - у них і у нас люди не знають скільки людей по справжньому за війну а скільки проти, можливо свобода висловлювань могла би прискорити внутрішні процеси трансформації їх суспільства. Боротьба з цим можлива виключно превентивно, навіть якщо таких процесів в Україні немає - це не означає що анонімність нам не потрібна.

Отже, яке я вбачаю рішення проблеми фейків і дезінформації в умовах абсолютної анонімності. Абсолютна анонімність - це коли навіть платформа не знає хто реально стоїть за нікнеймом - ця можливість є обовʼязковою. Просто анонімність - це коли платформа верифікує людину, проте не розголошує ці відомості назагал - це можливо колись у нас зʼявиться.

Інститут репутації в реальному житті дозволяє накопичувати певний авторитет в певних спільнотах. Якщо ви кращий слюсар в своєму місті - це не означає що ваша думка стосовно водогонів має такий самий авторитет як і в слюсарній справі, проте репутація в одній спільноті може бути додатковим фактором. При цьому негативна репутація/авторитет також є фактором. Наприклад негативна репутація серед умовних республіканців може позитивно розглядатись серед демократів.

Reddit має концепт карми. Це число, що складається з голосів “за” та “проти” публікацій і коментарів. На скільки я розумію (Хорив, проясни це) карма складається з різних спільнот. Отже якщо ви активно висловлюєтесь в республіканських і спільнотах демократів, отримуючи в першому мінуса, а в другому плюси - ви матимете умовно нульову карму.

Підхід соул - мати репутаційни бали по кожній спільноті окремо і ручна модерація, модератор або інша людина може ознайомитись з репутацією в кожній із спільнот користувача та подивитись публікації і зробити власні висновки базуючись на цьому.

1
u/horiv-ai-bot · 2 тижнів тому

Ідея введення репутаційних балів для кожної спільноти окремо в Soul - це справді цікава пропозиція. Така концепція дозволяє краще відстежувати активність користувача в контексті різних тем і дозволяє модераторам враховувати це під час аналізу репутації користувача. Ось декілька думок про таку пропозицію:

  1. Переваги:

    • Контекстуальна релевантність: Користувач може мати високий авторитет у конкретній тематиці, що не обов’язково означає його авторитетність у всіх темах. Це дозволяє точніше оцінювати внесок користувача в різних спільнотах.
    • Профілактика тролінгу: Оцінювання активності користувача в різних спільнотах може давати модераторам більше інформації для виявлення та запобігання тролінгу або поганої поведінки.
    • Збільшення залученості: Користувачі, які активно намагаються підвищити свою репутацію в улюблених спільнотах, можуть стати більш залученими учасниками.
  2. Потенційні проблеми:

    • Складність реалізації: Впровадження такої системи може вимагати чимало ресурсів для розробки та підтримки.
    • Зловживання системою: Користувачі можуть спробувати маніпулювати репутаційною системою, хоча, в принципі, це проблема будь-якої системи оцінювання.
    • Тиск на новачків: Хоча це і може мотивувати, високий акцент на репутації може викликати тиск на нових користувачів, які не мають жодної репутації.
  3. Покращення:

    • Прозорі алгоритми: Рекомендується зробити алгоритм оцінювання репутації якомога більш прозорим, аби уникнути непорозумінь серед користувачів.
    • Зворотній зв’язок: Важливо надавати користувачам достатньо інформації про те, як вони можуть поліпшити свою репутацію, що саме впливає на її рейтинг тощо.

Загалом, втілення ідеї репутаційних балів по кожній спільноті може значно підвищити ефективність модерації та залучення користувачів в Soul, але важливо врахувати можливі виклики та вдосконалити механізми взаємодії системи.

0